Marcin

Z mediami związany jestem od końca XX wieku. Zaczynałem jako reporter. Przeszedłem wszystkie szczeble drogi dziennikarskiej, zwieńczonej funkcją redaktora naczelnego. Przez lata zdobywałem także doświadczenie w branży reklamowej, m.in. w największej rozgłośni radiowej na Pomorzu – Radiu Gdańsk, byłem szefem marketingu i reklamy. Prowadziłem agencję reklamową „Fabryka Kreacji”. Jestem pomysłodawcą akcji społecznych, m.in. “Pomorze Biega i Pomaga”, “Po pierwsze A1”, “Cichy Bohater”, “Aktywuj się triathlonie”. Byłem szefem biur komunikacji w korporacjach, rzecznikiem prasowym. Jestem wykładowcą akademickim. Założyłem i prowadzę portal TriathlonLife.pl Jestem mężem i tatą trójki dorosłych dzieci. Autorem podcastu o podróży do męskości. Zapraszam do zapoznania się z warsztatami, które prowadzę.

  

Słowo ma MOC

Możesz Oczarować Czytelnika. Skrót, którym posługuję się od lat. Jednak do prawdy o tym jaką słowo ma moc dochodziłem kilkanaście. Najpierw jako reporter, następnie redaktor, a także nauczyciel akademicki. Ciągle poznaję MOC słowa. Odkrywam jego piękno z jednej strony, z drugiej obserwuje zubożanie. Skróty zadomowiły się w naszym słowniku. Jeśli jednak przychodzi co do czego, to okazuje się, że „ok”, „thx”, to za mało.

Poprosił mnie kiedyś kolega, abym napisał za niego list motywacyjny. Starał się o pracę w salonie sprzedaży samochodów. Cztery kółka były jego pasją. Dziewięć zdań. Krótkie (nie mylić ze skrótami) przeplatały się z długimi.  Do tego chwytliwy tytuł i sprawa załatwiona. Pracę otrzymał. Oczywiście dobry tekst plus jego autentyczna pasja dała taki efekt. Tylko łatwo sobie wyobrazić sytuację, że brak atrakcyjnego listu mógł przekreślić szansę na rozmowę kwalifikacyjną.

Słowo ma MOC. Możesz Oczarować Czytelnika = Rozmówcę. To czy to zrobisz zależy tylko od Ciebie. Od czasu, treningu, który temu poświęcisz. Bo trening, także słowa czyni mistrza. Czy to nie jest oczywiste? Powtórzenia, skróty myślowe, krótkie zdania przeplatajacę się z długimi, a nie tylko wielokrotnie podrzędnie złożone. Wszystko jest do opanowania. Trzeba tylko chcieć. I Ty będziesz miał MOC.

Warsztaty grupowe i indywidualne. Jednorazowe, a także współpraca długoterminowa. Masz pytania napisz, zadzwoń. Z przyjemnością odpowiem: 695 36 36 21 lub  marcin.dybuk@gmail.com

Zainwestuj w rodzinę

Szkolimy się na różnych płaszczyznach życia. Chcemy być coraz lepsi w pracy. Poświęcamy godziny na sport lub inne pasje. I super. A jak jest z rodziną? Czy próbujemy zrozumieć zmiany, które zachodzą w najbliższym otoczeniu? Czy rozmawiamy i jak rozmawiamy o tym, co dzieje się z nami? Czy dzielmy się z najbliższymi pragnieniami, czy staramy się wsłuchać w to, co mają do powiedzenia? Pytania można mnożyć. Z Aldoną mamy już prawie 30-letni staż małżeński. To kawał wspólnego życia. Podczas tych wszystkich lat przeszliśmy wiele zakrętów, z których wychodziliśmy poobijani. Ale jesteśmy, razem. Ciągle się siebie uczymy. I o naukę właśnie chodzi. O uważność i pewne rytuały, które są inwestycją w małżeństwo, rodzinę. Inwestycją jest także randkowanie, wspólne pełne uwagi rozmowy, wspólne posiłki. Inwestycją jest także nieustające poznawanie siebie i poznawanie jego, ich.

„Zainwestuje w rodzinę” to spotkanie, podczas którego dzielimy się tym, co w naszym życiu sprawia, że ciągle wychodzimy z zakrętów cali. Poobijani, ale lepsi. To spotkania w grupach i indywidualne. Rozmawiamy, pracujemy warsztatowo.


Marcin Dybuk
marcin.dybuk@gmail.com
+48 695 36 36 21