Wojciech Szczurek: Nabieram pokory

Wojciech Szczurek prezydentem Gdyni jest od 26 lat. To wystarczający staż, aby zapytać samorządowca o rolę lidera we współczesnym świecie. A ta w ćwierćwieczu zmieniła się bardzo. Ba, ostatnie pięć lat to wydarzenia, które wstrząsnęły naszym życiem i światem. Pandemia, agresja Rosji na Ukrainę, inflacja.

Zmienił się świat, który jak mówi prezydent jest bardziej skomplikowany, a wraz z nim ludzie. Także mój rozmówca, co otwarcie przyznaje w podcaście „Podróż do męskości”.

– Trzeba mieć odwagę przyznać się do błędu – mówi samorządowiec i na przykładzie Gdyni wskazuje na wnioski, które zostały z nich wyciągnięte.

Na pytanie, co w przeciągu tych lat było dla niego największą lekcją, chwilę musiał się zastanowić. – Świat się zmienia i dlatego warto rewidować poglądy – stwierdził.

– Lubię się przeglądać w potrzebach i oczach mieszkańców. To nadaje sens pracy – przekonuje.

W rozmowie z Wojciechem Szczurkiem poruszamy wiele ciekawych zagadnień. Prezydent maluje słowami obraz zmieniającego się świata. Pytany czym jest dla niego podróż do męskości, pochyla się nad najważniejszymi dla niego wartościami.

Życzę dobrego dnia, wieczoru, nocy (kto wie kiedy słuchacie) i dziękuję, że jesteście i także wspieracie mnie w tej podróży (POSTAW KAWĘ AUTOROWI).

Dziękuję Tomaszowi Snake Kamińskiemu za realizację dźwiękową.

Marcin Dybuk

foto UM Gdynia