Wybierz się w podróż życia

Kilku mężczyzn siedzi przy ognisku. Gestykulują. Z daleka widać, że rozmawiają o czymś emocjonującym. Czuć zaangażowanie. To trwa już kilka godzin. Co sprawia, że tak dobrze czują się w swoim towarzystwie? O czym rozmawiają?

 

Można próbować odpowiedzieć sobie na te pytania, ale można także doświadczyć takiego spotkania i osobiście poznać odpowiedź. W dniach 19-22 września 2019 roku organizowany jest Obóz Optimum – Uczynić mężczyzn lepszymi. Co to takiego?

 

 

Poszukiwanie męskiej duszy

– To trzydniowa wyprawa w poszukiwaniu męskiej duszy – tłumaczy Arkadiusz Gemra, jeden z organizatorów. – W 2018 roku wspólnie z trzema znajomymi wyjechaliśmy na taki obóz do Francji. Spotkaliśmy tam wielu mężczyzn, którzy tak jak my, poszukiwali odpowiedzi na pytanie o to, jaki powinien być współczesny mężczyzna. Na obozie mieliśmy konkretną robotę do wykonania, były gry zespołowe, spotkania, na których poruszano ważne dla nas kwestie. Był czas dzielenia się tym, co w życiu każdego z nas jest ważne. Była wspólna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem. Było poszukiwanie prawdy o sobie.

 

 

Najpierw Beskidy, teraz Pojezierze Drawskie

Po powrocie panowie postanowili zorganizować taki obóz w Polsce. W Beskidach, na uboczu, w domu, do którego nie prowadziła asfaltowa droga, a telefony nie łapały zasięgu, spotkało się 35 chłopa. Spędzili wspólnie trzy dni, podczas których zbudowali niezwykłą wspólnotę mężczyzn, którzy zbliżyli się do prawdy o sobie.

– Uczestnicy obozu podkreślali także, że ważne było dla nich samo bycie między braćmi, mężczyznami w różnym wieku, w różnym stanie życia – dodaje Arkadiusz Gemra.

 

 

Spotkanie w Folwarku na półwyspie Uraz

Nadszedł czas na drugą odsłonę Obozu Optimum w Polsce. Tym razem miejscem spotkania jest Folwark na półwyspie Uraz – na Pojezierzu Drawskim. Piękny teren otoczony jeziorem, który gwarantuje nie tylko świetne miejsce spotkań, ale także możliwość obcowania z piękną, dziką przyrodą.

– Aby zrozumieć kim jest, mężczyzna musi podjąć podróż – przekonują organizatorzy. – I na taką właśnie podróż chcemy zaprosić 70 mężczyzn, którzy chcą przyjrzeć się sobie, a może dzięki temu także rozpocząć lepsze życie w prawdzie o sobie.

Zapisy trwają TUTAJ (https://www.emmanuel.info.pl/oboz-meski-optimum/)

Zaryzykuj i wybierz się w podróż – może będzie to podróż Twojego życia?

 

Masz pytania? Dzwoń 501 073 151 Artur Pasisz