Magiel Rodzinny dzieli się książkami

Książki! Książki! Książki! ODDAMY! Postanowiliśmy zrobić mały remanent w książkach dzieci i chętnie oddalibyśmy kilka ZA DARMO. Kupowanie to spory koszt, a biblioteki zaraz znowu będą zamknięte. Tymczasem czytanie dzieciom i samodzielnie ma wiele zalet. Sprawdź, którą chcesz książkę od magielrodzinny.pl!

 

Kiedy czytamy ćwiczymy koncentrację. Ale przede wszystkim uczymy się wyrażać myśli i rozumieć innych ludzi, zwłaszcza różnych od nas. Im większy mamy zasób słownictwa, tym chętniej wyrażamy własne zdanie. Ponadto, co bardzo istotne, możemy bardziej umiejętnie werbalizowania nasze uczucia i potrzeby. A te warto nazywać, bo dopiero nazwane „zaczynają” istnieć w naszej świadomości i możemy coś z nimi zrobić, zwłaszcza z tymi, które nie są łatwe.

 

Bardzo polecamy czytanie młodszym dzieciom. Wystarczy 20 minut dziennie. To bardzo stymuluje mózg, rozbudza wyobraźnię, kształtuje inteligencję emocjonalną, poprawia pamięć. Ten wydawałoby się krótki kontakt podczas czytania, także fizyczny, bardzo dobrze wpływa na relacje rodzic – dziecko. Daje okazję do rozmowy także na inne tematy przy tej sposobności, a co za tym idzie budowanie i pogłębianie wzajemnych więzi.

 

Zalet czytania jest naprawdę sporo.

Czas na prezentację książek, którymi chcemy się podzielić:

  • „Dziennik Cwaniaczka” – seria książek
  • „Jaśki” i „Pitu i Kudłata w opałach” – książki dla tych, którzy lubią Przygody Mikołajka
  • Dla nastolatków i młodych dorosłych – ”Jutro” (Kroniki Ellie), „Wina Gwen Frost”, „Zmierzch”
  • Przygodowe – „Ulysses Moore” (Mistrz piorunów), „Treasure Hunters” (Tajemnica Mapy), „Kroniki Spiderwick”
  • Dla starszych dzieci „Dzika mrówka i tajemnica Bursztynowej Komnaty”, „Julka i koty”, „Dziewczynka z szóstego księżyca”
  • I na koniec komiks „Hobbit” oraz „Płaszcz i miecz – przygody Pawła z Tarsu”

Co trzeba zrobić, żeby dostać książkę z magielrodzinny.pl?

Napisz komentarz na FB, która książka Ciebie interesuje. Decyduje kolejność zgłoszenia. Umówimy się prywatnie na przekazanie.

Aldona Dybuk i Marcin Dybuk